naar inhoud

Buurtinformatienetwerken of BIN

Een Buurt Informatie Netwerk wordt ook kortweg BIN genoemd. Binnen een bepaalde wijk of buurtschap, strikt afgebakend, wordt een netwerk opgericht van bewoners die telefonisch en via WhatsApp verwittigd worden als er in hun buurt verdachte feiten plaatsvinden. Elke BIN wordt geleid door een coördinator en een co-coördinator. Een gemandateerde politiebeambte (meestal de wijkinspecteur) kijkt toe op de goede werking ervan.

Hoe werkt een BIN?

Als een inwoner van een BIN-zone naar de politie belt om een verdachte situatie of diefstal te melden, start de politie het BIN op. Alle leden van het BIN worden binnen enkele minuten opgebeld en ontvangen een ingesproken boodschap van de politie om waakzaam te zijn en, bijvoorbeeld, alle buitenverlichting aan te steken. Via nieuwsbrieven en korte berichten krijgen de BIN-leden regelmatig info over beveiligingstips en over situaties waarvoor zij oplettend dienen te zijn!

WhatsApp gebruik bij BIN's

Sommige BIN's gerbuiken de app WathsApp om op de hoogte te blijven. Je houdt je aan het huishoudelijk reglement en je mag melding maken van vreemde of ongeruste situaties. De politie moet wel telkens verwittigd worden, zelfs als er agenten mee in de WhatsApp groep zitten. Via dit systeem kunnen heel snel de politie, brandweer, burgemeester en andere BIN-coördinatoren verwittigd worden. Volgende BIN's magen gebruik van WhatsApp:

  • Essen Centrum
  • Essen Kammenstraat
  • Essen Heikant 
  • Ondernemend Essen

Wil je ook een BIN opstarten?

De coördinator van alle BIN’s in inspecteur Ken Van Eynde. Met vragen, opmerkingen en suggesties omtrent BIN’s, kan je bij hem terecht: bin@pzgrens.be of 0473 96 41 67 (voor niet-dringende contacten tijdens de diensturen van de wijkagent).

Welke BIN's zijn er?

Onderaan deze pagina kan je een lijst downloaden met alle straten per BIN.

Bin Heikant

Coördinator: Karin Preidel - karin.preidel@gmail.com 
Co-coördinator: Trijn Boomsma - schot@schotschip.nl 
E-mail: bin.heikant@gmail.com 


BIN Hey-End

Coördinator: Gerard Janssens - bestuur@binheyend.be  
Co-coördinator: Fred Schenkelaars - fred.schenkelaars@telenet.be  
Website: www.binheyend.be  


BIN Hoek

Coördinator: Guy Cleeren - guy.cleeren@telenet.be  
Co-coördinator: Alfons Sanders - fons.sanders@skynet.be 


BIN Horendonk

Coördinator: Tom Heijnen - tom.heijnen1@telenet.be 
Co-coördinator: Tonny Jacobs - familie.tonny.jacobs@gmail.com 


BIN Kammenstraat & omgeving

Coördinator: Adri Jongenelen - A3-camel@skynet.be 
Co-coördinator: Werner van Peer - werner.vanpeer@telenet.be 
Website: www.binkammenstraat.be 


BIN Kraaienberg

Coördinator: Patrick Backx - patrick.backx@skynet.be 
Co-coördinator: Guido Claessens - schrauwen-claessens@pandora.be 


BIN Molenheike - De Vennen

Coördinator: Fred Lambrechts - mik.lambrechts@skynet.be  
Co-coördinator: Pieter de Kloe - pawel.eyo@skynet.be 


BIN Oude Pastorij

Coördinator: geen coördinator 
Co-coördinator: Ann Buytaert - linea.ann@gmail.com 


BIN Rijkmaker

Coördinator: Jan Van Dorst - javado@skynet.be
Co-coördinator: Elly Van Dam - ellyvandam@hotmail.be 


BIN Sint-Jan

Coördinator: Wim Raeymackers - ingrid.wim@telenet.be 
Co-coördinator: Patrick Van Damme - patrickvandamme1970@gmail.com 
E-mail: bin.sint-jan@telenet.be 


BIN Statie

Coördinator: Gert Raijmaekers - gertraijmaekers@live.be 


BIN UNZO Essen

Coördinator: Kris Van Dorst - info@electro-javado.be  
Co-coördinator: Werner Matheusen - bloemenmatheusen@outlook.be  
 

Contact

adres
Kapellensteenweg 322920 KalmthoutBELGIE
tel.
03 620 29 39
e-mail
bin@pzgrens.be
website
www.pzgrens.be